Proč být na LinkedIn?

Už jste si založili profil na sociální síti LinkedIn? Možná si říkáte, že jste se bez něj do teď obešli, tak proč s tím začínat. Připravujete se však o řadu výhod a zajímavých pracovních příležitostí, navíc to není o moc náročnější než sepsání běžného životopisu.

Jaké jsou hlavní přínosy vytvoření profilu na LinkedIn?

  1. Na LinkedIn máte oproti klasickému CV k dispozici mnohem více prostoru a nástrojů pro prezentaci své profesní historie, výsledků práce, klíčových dovedností či  referencí. Váš on-line životopis dnes můžete prohlížet a editovat i z mobilu 24 hodin denně a nemusíte přemýšlet, kam jste uložili poslední verzi.
  2. Kvalitně vyplněný profil vám může pomoci při hledání práce. Recruiteři a personalisté si už zvykli používat LinkedIn pro přímé vyhledávání zaměstnanců (zvlášť v oblasti IT či manažerských pozic) a také pro získání dalších informací o uchazečích při výběrovém řízení. Pro nezávislé profesionály na volné noze může být LinkedIn jednou z cest k navazování kontaktů s klienty.
  3. Když vhodně nastavíte viditelnost svého profilu, mohou si jej prohlédnout i lidé, kteří účet na LinkedIn nemají. Jste tak dohledatelní na internetu bez nutnosti mít vlastní web nebo blog, profily se navíc ve výsledcích vyhledávání na Google zobrazují na předních místech.
  4. Díky možnosti spojení s dalšími uživateli je LinkedIn dobrý nástroj pro budování a udržování sítě kontaktů, zvlášť pokud ho dokážete navázat na vaše další aktivity. Adresu profilu můžete doplnit na své webové stránky, do podpisu v e-mailu nebo na vizitku. Pravidelně se pak propojujete s lidmi, se kterými se setkáte v práci nebo v běžném životě.
  5. Když se stanete členem odborných skupin, můžete diskutovat s ostatními uživateli se stejným zaměřením, získávat i sdílet zkušenosti a dát o sobě vědět.
  6. Celkově tak zvyšujete svou důvěryhodnost a posilujete svou osobní značku z pohledu potenciálních zaměstnavatelů či klientů.

Pár zkušeností běžných uživatelů sítě LinkedIn

Slávek, který pracuje jako solution architekt v telekomunikační společnosti, dostává každý měsíc několik pracovních nabídek. V současné době na ně nemá důvod reagovat, ale pochvaluje si diskusní skupiny zaměřené na UML.

Podobnou zkušenost má také Jana zabývající se web designem. Některé pracovní nabídky bývají trochu mimo, ale řada jich přesně sedí jejímu profesnímu profilu. Často se s ní chtějí přes LinkedIn propojit různí recruiteři.

Specialistu na biomedicínské aplikace Honzu oslovují pravidelně společnosti nejen z České republiky, ale také z Holandska či Velké Británie. Členství ve skupinách považuje za dobrý zdroj kontaktů, pokud ovšem dotyčný smysluplně přispívá svými komentáři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky
Sdílejte...