Recept na úspěch Arnolda Schwarzeneggera aneb Arnoldova pravidla

Donedávna jsem Arnolda považovala za chlápka mdlého rozumu, který se díky svalnaté figuře prosadil u filmu. Dost mě překvapilo, že se mu podařilo dostat do politiky, kde jako kalifornský guvernér působil dvě funkční období. Sotva by mě napadlo, že jeho úspěch nebyl žádná náhoda, ale cílevědomá cesta.

Všechno si naplánoval, hezky krok za krokem. Pravidelně si stanovoval cíle, analyzoval své chyby a snažil se z nich poučit. A po celou svou kariéru kulturisty, herce i politika velmi úspěšně podnikal.

Svou cestu popisuje v knížce Total Recall: Můj neuvěřitelný úspěch, kde mimo jiné zmiňuje zásady a pravidla, která ho dostala až na vrchol.

 • Proměňte své nedostatky v přednosti.
  Arnold se dokázal prosadit i přes to/možná díky tomu, že měl divné jméno, cizí přístup a velmi neobvyklou svalnatou postavu.
 • Když vám někdo řekne ne, měli byste slyšet ano.
  Jako guvernér dokázal přesvědčit miliony Kaliforňanů, aby osadili na střechy svých domů solární panely a prosadit výrazné změny ve zdravotnictví.
 • Nikdy nechoďte s davem. Choďte tam, kde nikdo jiný není.
  Místo toho, aby si jako ostatní přistěhovalci splnil svůj americký sen koupí vlastního domu, koupil celý bytový komplex. Po pár letech ho prodal a koupil ještě větší.
 • Ať už děláte cokoli, součástí úspěchu je prodat to.
  Arnold využil svých úspěchů v kulturistice, aby se dostal dál a také propagoval zdravý životní styl. Sám říká, že je jedno, jestli se věnujete ochraně životního prostředí, školství nebo hospodářskému růstu, nejdůležitější je, aby o tom lidé věděli.

Pak přidává dalších deset doporučení pro lidi, kteří chtějí dosáhnout úspěchu. Žádné snadné recepty nečekejte – práce, práce a samá práce + odhodlání + odvaha + pokora.

 1. Nikdy se nenechte brzdit svou hrdostí.
 2. Nerozmýšlejte se příliš dlouho.
 3. Zapomeňte na plán B.
 4. Kdykoli si s někým budete chtít srovnat účty, můžete sáhnout po neotřelém humoru.
 5. Den má čtyřiadvacet hodin.
 6. Opakování, opakování, opakování.
 7. Nic nevyčítejte rodičům.
 8. Změna vyžaduje velkou odvahu.
 9. Pečujte o své tělo i o svou mysl.
 10. Zůstaňte hladoví.

Knížku vřele doporučuji přečíst, i když nefandíte kulturistice a nechystáte se prosadit v Hollywoodu jako hvězda akčních filmů.

Jsem kariérová lektorka a poradkyně. Pomohu vám najít nebo vytvořit práci, která s vámi bude ladit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky
Sdílejte...