Zákazníka nezískáte tím, že ho setřete….

Několikrát jsem se setkala s podivným přístupem prodejce/podnikatele, který mě nejdříve urazil, a pak si očekával můj nadšený zájem o jeho služby.

Při nákupu bot pro mého syna nám z nabízených párů nesedl ani jeden. Prodavačka se mě snažila za každou cenu přesvědčit ke koupi, a to dosti podivným způsobem: “Ten kluk si určitě vymýšlí, všem dětem ty boty sedí, není možné, aby mu nebyl ani jeden pár.” Pozdější výměnu nebo vrácení prodejna nenabízela, takže jsem paní řekla, že rozhodně nevyhodím oknem dva tisíce za nepadnoucí obuv pro dítě. Tento obchod už samozřejmě nikdy nenavštívím.

Co se asi těm lidem honí hlavou? Také bych paní mohla říci: “Chováte se jako kráva! Nechtěla byste přijít na můj kurz, kde si ukážeme, jak to má správně vypadat?” Určitě by mi nadšením vyrvala vizitku z ruky.

Lichotky naopak fungují velmi dobře. Nemyslím tím urputnou snahu zákazníkovi lézt do zadku, ale jemný kompliment dělá divy. Když mi vizážistka při líčení nedávno pochválila mé oči, hned jsem zjihla a ptala se jí na její další služby. A odpustila jsem jí i to, že to možná malinko přepískla při barvení obočí.

Takže nejdřív pochválit, otevřít srdce zákazníka, a pak až jeho peněženku :)

Jsem kariérová lektorka a poradkyně. Pomohu vám najít nebo vytvořit práci, která s vámi bude ladit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky
Sdílejte...